Skip to main content

Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto w roku. Serdecznie witamy wszystkich w tym uroczystym dniu, a zwłaszcza gości przybyłych do swoich rodzin na święta. Dzisiaj będzie o 14.45 trzeci dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych: Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę.

We Wtorek Wielkanocny drugi dzień wtorkowej nowenny przed Uroczystością św. Antoniego Padewskiego na Mszy św. o godz. 9.00.

W Środę Wielkanocny kwartalna Msza Święta za + naszych zakonników, rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu i za + z FZŚ o godz. 7.00.

W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji trwającej oktawy Wielkanocy.

Za tydzień święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przed każdą Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie do duchowego przeżycia Godziny Miłosierdzia. Adoracja rozpocznie się o godz. 14.00. Gorąco zapraszamy.

Po Mszach św. puszka na działalność  Caritas z racji rozpoczynającego się tygodnia miłosierdzia.

Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Modlitwy nowennowe są odmawiane: dzisiaj i jutro o 14.45, a w pozostałe dni o 15.00.

Składamy serdeczne Bóg zapłać  za ofiary  składane w czasie Triduum Paschalnego  i podczas święcenia pokarmów. Serdeczne podziękowania należą się osobom, które zaangażowały się w liturgię Triduum Paschalnego, Komandorii Orderu św. Stanisława za pełnioną wartę przy Grobie Pańskim i wszystkim czuwającym przy Ciemnicy i Bożym Grobie. Ogromnie cenimy sobie Waszą dobroć, pomoc i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania bratu Szymonowi i jego współpracownikom za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie korzystali z rekolekcji,  sakramentu pokuty i wszystkim Współbraciom Kapłanom, którzy cierpliwie posługiwali długie godziny w konfesjonale bądź służyli w innych wspólnotach posługą rekolekcyjną.

Składamy serdeczne Bóg zapłać  wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają nasze sanktuarium, klasztor i parafię. Niech Pan nagrodzi Waszą dobroć serca obfitym błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Wszystkim Gościom razem z Parafianami składamy serdeczne podziękowania i życzenia: niech światło i moc płynące od Zmartwychwstałego Pana umacniają Was w pielgrzymce do domu Ojca. Niech pomagają w rozwiązywaniu wszelkich trudności z jakimi się borykacie na co dzień.