Skip to main content

Przeżywamy Niedzielę rozpoczynającą Tydzień Biblijny oraz szósty Narodowy Dzień Czytania Biblii. Niech Pismo Święte stanie się naszą jak najczęstszą lekturą. Dzisiaj Koronka do Miłosierdzia Bożego o 14.50 i pierwsze Nabożeństwo Majowe o 18.00.

W tym tygodniu: we wtorekuroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św.  jak w niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 czwarty wtorek nowenny do św. Antoniego z Padwy. Urocz. NMP Królowej Polski to również święto Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ze względu na Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego: Będziemy stać na straży budzącego się życia, dlatego o godz. 7.30 będzie Msza św. u intencji podejmujących to Dzieło w naszej diecezji; w środę – świętego Floriana, męczennika, patrona Straży Pożarnej; w I czwartek – Msza św. i modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele o 18.00; w I piątek – święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba oraz w tym dniu dodatkowa Msza Święta szczególnie dla dzieci o 16.30; w I sobotę – Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00. W tym dniu przypada także 25-lecie kapłaństwa naszego O. Przybysława Majewskiego, którego polecamy waszym modlitwom.

 Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Także w przyszłą niedzielę Msza Święta i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca o godz. 7.30.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00.

FZŚ zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Sieprawia i Krakowa na 100-lecie urodzin bł. Anieli Salawy. Wyjazd w sobotę 28 maja o godz. 7.00 spod teatru. Koszt 75 zł. Zapisy przy sklepiku klasztornym w poniedziałek, wtorek i środę ok. godz. 10.40.

Wczoraj zakończył się Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do skarbonki na rzecz Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Zebraliśmy 2350 zł. Dziękujemy również za ofiary pieniężne składane do skarbonki na rzecz ubogich oraz za dary złożone do kosza przy ołtarzu św. Franciszka z Asyżu w czasie Wielkiego Postu. Bóg zapłać Pani Ewie i Pani Marii za dystrybucję produktów spożywczych osobom objętym opieką Parafialnego Zespołu Caritas przed Świętami Wielkanocnymi.

W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Eugenia Filipek z ul. Sienkiewicza, śp. Józef Potoczny z ul. Szwoleżerów i śp. Czesława Duljan z ul. Marszałkowskiej. Wieczny odpoczynek…