Skip to main content

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego  – 9 stycznia 2022 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Kolędy jednak wg polskiej tradycji należy śpiewać do święta Ofiarowania Pańskiego czyli do M. B. Gromnicznej (2 lutego). Dzisiaj o 18.00 Nieszpory.

 Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii i dziękujemy za wszelką życzliwość dla naszego sanktuarium i klasztoru.

2. Dzisiejszą Eucharystię o godzinie 12 uświetni śpiew uczestników Rekolekcji i Warsztatów „Wszedł między lud ukochany”. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne kolędowanie z chórzystami i instrumentalistami, pod batutą Pawła Bębenka i Piotra Pałki.

3. W najbliższą środę (12 stycznia) pierwsza Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Rzeszowskiej o 18.00. Intencje na tę Mszę św. należy przynosić do zakrystii.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny Urodziny czy Jubileusze, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

4. Jak już informowaliśmy w tym roku z racji pandemii nie będzie wizyty kolędowej kapłana w  tradycyjnej formie. Zapraszamy natomiast – w ramach tejże wizyty – rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii na dodatkową Mszę św. o godz. 19.00 w dniach od 10 do 14 stycznia. Będzie wtedy poświęcenie wody do pokropienia mieszkania, możliwość zapisania nowych rodzin w kartotece parafialnej i możliwość rozmowy z duszpasterzem na tematy rodzinne i parafialne.

Na spotkania kolędowe  z rodzinami naszej parafii zapraszamy w następującym porządku: na poniedziałek 10 stycznia z ul. Sienkiewicza; na wtorek 11 stycznia z ulic: Marszałkowskiej i Szwoleżerów; na środę 12 stycznia z ulic: Konopnickiej i Podchorążych; na czwartek 13 stycznia z ulic: Jabłońskiego, Kochanowskiego i Ks. Jałowego i w piątek 14 stycznia z ulic: Grunwaldzkiej, Różanej, Sokola, Asnyka, Sobieskiego, Bernardyńskiej, Syrokomli i Grottgera.

5. Organizujemy w naszym sanktuarium kurs przedmałżeński od 10 do 24 stycznia b. r. Spotkania będą w poniedziałki i środy w sali Centrum o godz. 18.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Kwiatkowski z ul. Sienkiewicza i śp. Władysław Falger z ul. Ks. JałowegoWieczny odpoczynek…