Skip to main content

Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele i zarazem początek tygodnia modlitw o powołania.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 I Komunia Święta dzieci ze Szkoły Katolickiej Sióstr Prezentek. Dla osób niezaangażowanych w uroczystość pierwszokomunijną będzie równocześnie Msza Święta w kaplicy w Centrum.

Młodzieńców, którzy w swoim sercu odczuwają pragnienie służby Bożej zapraszamy do naszej prowincji OO. Bernardynów: po maturze do WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby zostać kapłanem-zakonnikiem lub po innych szkołach, aby zostać bratem zakonnym.

Dzisiaj Msza św. i zmiana tajemnic do Żywego Różańca o godz. 7.30, Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i nabożeństwo majowe o 18.00.

W tym tygodniu: jutro – przeniesiona z dzisiejszej niedzieli – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.  We  wtorek – piąty wtorek nowenny do św. Antoniego z Padwy. Msza św. z kazaniem o 9.00 i nabożeństwo z odczytywaniem próśb i podziękowań do św. z Padwy. W czwartek (12 maja) – miesięczna Msza Święta zbiorowa do Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 18.00. Na Mszę Św. zbiorową intencje przyjmujemy w zakrystii. W piątek – NMP Fatimskiej, pierwsze nabożeństwo fatimskie: Msza św. o 18.00 i różaniec fatimski. W sobotę –  święto św. Macieja, Apostoła. Również w sobotę – pierwsza spowiedź dzieci i ich krewnych o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę – w naszej bazylice I Komunia św. dzieci z naszej parafii na Mszy Świętej o godz. 12.00. Dla wiernych niezaangażowanych w uroczystość pierwszokomunijną będzie (podobnie jak dzisiaj) równolegle Msza Święta w kaplicy w Centrum. Przypominamy, że wejście do kaplicy Centrum znajduje się obok ołtarza Krzyża św. i wyjścia na przystanek busów oraz na środku korytarza przykościelnego.

Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym sanktuarium znanego promotora kultu bł. ks. Popiełuszki:  Marka Kędziorka. Przybliży on nam osobę bł. Jerzego poprzez wystawę, świadectwo i płyty z homiliami bł. Męczennika, które będzie można nabyć po Mszach Świętych, przy wyjściu z bazyliki.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00.