Skip to main content

Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 I Komunia Święta dzieci z naszej parafii. Dla osób niezaangażowanych w uroczystość pierwszokomunijną będzie równocześnie Msza Święta w kaplicy w Centrum.

Także dzisiaj gościmy w naszym sanktuarium promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki:  Marka Kędziorka,  który przybliża nam osobę bł. Ks. Jerzego poprzez wystawę rozstawiono na korytarzu w Centrum, krótkie świadectwo po obecnych ogłoszeniach i płyty z homiliami bł. Męczennika, które można nabyć po Mszach Świętych przy wyjściu z bazyliki.

Dzisiaj jeszcze oprócz Mszy Świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i Nabożeństwo majowe o 18.00.

W tym tygodniu: we wtorek – szósty wtorek nowenny do św. Antoniego z Padwy. Msza Św. z kazaniem o św. Antonim o 9.00 i po niej nabożeństwo z odczytywaniem próśb i podziękowań do św. z Padwy;  w piątek – świętego Bernardyna ze Sieny, kapłana; w przyszłą niedzielęzbiórka na nasze diecezjalne Katolickie Radio VIA po Mszach Św.

W poniedziałek za tydzień (23 maja) nawiedzenie naszej świątyni przez wędrującą na 30-lecie naszej diecezji figurę M. B. Fatimskiej. Program całodziennego czuwania przy Matce Najświętszej jest wywieszony w gablocie.

 Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 18.00.