W prezbiterium na szczególną uwagę zasługują pomniki grobowe członków rodu Ligęzów, które stanowią ich mauzoleum rodowe. Pochodzą one sprzed 1637 r., a ich autorstwo przypisuje się Sebastianowi Sali. Alabastrowe rzeźby naturalnej wielkości przedstawiają osiem najwybitniejszych postaci rodu w postawie orantów zwróconych w stronę ołtarza. Siedem figur ubranych jest w stroje rycerskie, zaś postać biskupa – w strój pontyfikalny. Pomniki te uznaje się za najliczniejszy w Europie zbiór orantów wykonanych w alabastrze. Poniżej wnęk pomnikowych zostały wbudowane marmurowe tablice z tekstami o charakterze nekrologów. Na ścianie północnej znajdują się figury pochodzących z rodu Ligęzów: Mikołaja (kasztelana wiślickiego), Zygmunta (cześnika wielkiego koronnego), Stanisława (kasztelana żarnowieckiego i starosty lubaczewskiego) oraz Mikołaja Spytka. Z kolei ścianę południową zdobią rzeźby przedstawiające Hermolusa (podskarbiego wielkiego koronnego), Jana (wojewody łęczyckiego), Feliksa (arcybiskupa lwowskiego)oraz – prawdopodobnie – Jana (syna wojewody łęczyckiego).
Pod pomnikami rodowymi zajmują stalle. Wykonano je z drewna dębowego według projektu Zygmunta Hendla z Krakowa z 1900 r. Stalle składają się z siedmiu siedzisk obudowanych skrzyniowo, z wysokimi zapleckami i wąskim baldachimem. Motywy dekoracyjne nawiązują do baroku i regencji.
Ustawiono również drewnianą chrzcielnicę o barokowych cechach formalnych charakterystycznych dla XVII w. Posiada ona formę kielicha z pokrywą zwieńczoną ornamentem złożonym z liści akantu i odwróconej szyszki.