Ogłoszenia

VI Niedziela Zwykła

By 26 lutego 202014 lutego, 2021No Comments

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii i składamy Bóg zapłać za życzliwość dla sanktuarium i klasztoru. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz przypada świętych patronów Europy: Cyryla i Metodego.

 Dzisiaj Msza św. i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca o 7.30 i Nieszpory o 18.00.

W tym tygodniu: Środa Popielcowa – dzień rozpoczynający Wielki Post, czas szczególnej modlitwy i rozważania Męki Pańskiej. W tym dniu Msze św. w naszym sanktuarium z posypaniem głów popiołem jak w święto czyli o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, a dla tych, którzy ukończyli 18 lat do 60-tego roku życia post także ilościowy, to znaczy jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W środę po każdej Mszy św. Parafialny Caritas przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na wsparcie ubogich, a przez  okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich.

W piątek – dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.

W przyszłą niedzielę – przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Grażyny Dąbek, która przez wiele lat z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem kierowała pracami Parafialnego Zespołu „Caritas” przy naszym Sanktuarium. Msza św. w jej intencji będzie za tydzień o godz. 12.00.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa  w bazylice w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.30 oraz  w niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00 czyli o godz. 11.30 dla tych co nie mogą uczestniczyć w dni powszednie i dla chętnych. Niedzielna Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez poproszonych do tej posługi mężczyzn świeckich.

 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  w każdą niedzielę o godz. 17.45, a następnie o 18.30 będzie Msza św. bez kazania.

W piątą niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczną się rekolekcje.

W ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty  do wieczności śp.  Genowefa Kloc  z ul. Konopnickiej i śp. Halina Rembisz z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek….

Leave a Reply